Laboratorium

Od początku działalności nasze laboratorium fotometrii wykorzystywaliśmy głównie do przeprowadzania pomiarów i zaawansowanej kontroli jakości na użytek własny.

        

Autorski zestaw do przeprowadzania testów starzeniowych źródeł światła opartych na technologii LED pozwala nam na względne określenie poziomu spadku luminancji diod LED w czasie. Na tej podstawie estymowana jest żywotność źródeł LED.

W 2012 roku nasza firma zakupiła wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny firmy GL OPTIC w którego skład wchodzi:
- mini spektrometr MSM1 SN:201106/B11J0148
- zintegrowana kula Ulbrichta


W 2015 roku laboratorium zostało zmodernizowane. Dokupiliśmy dodatkowe urządzenia pomiarowe m. in. kulę Ulbrichta o średnicy 500 mm, która pozwala na dokładne pomiary parametrów fotometrycznych "żarówek" LED oraz innych źródeł światła.

 

Najnowsza aparatura, która cyklicznie kalibrowana jest w Niemczech, pozwala nam na rozszerzenie pola badań i bardzo dokładne pomiary podstawowych parametrów świetlnych źródeł światła takich jak:
- natężenie oświetlenia na powierzchni (lx)
- strumień świetlny (lm)
- współczynnik oddawania barw CRI (Ra)
- współrzędne barwowe x, y (CIE1931, CIE1964)
- temperatura barwowa (K)
- inne...


Dodatkowo wykonujemy badania termowizyjne. Badany jest rozkład temperatury i możliwości odprowadzania ciepła z badanego źródła.

Badania służą głównie celom dokładnej kontroli jakości, dzięki czemu wszystkie nasze produkty są bardzo wysokiej jakości.
Oferujemy również badania dla zewnętrznych podmiotów.

W celu uzyskania oferty prosimy o kontakt:
 
Grzegorz Trzcieliński
grzegorz@led-labs.pl
tel. 501 02 22 65