Oświetlenie LED - LED LABS
b5/27/5cd90a4d5a133b450147339b3a1f.jpg

Smart home – sterowanie oświetleniem w domu – Sterownik LED Cobalt Electro CS5

Niezwykłe możliwości zdalnego sterowania oświetleniem stają się rzeczywistością w dzisiejszych inteligentnych domach. Dzięki postępowi technologicznemu i zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak sterownik LED Cobalt Electro, kontrola nad oświetleniem może być łatwiejsza i bardziej wszechstronna niż kiedykolwiek wcześniej.


Sterownik LED Cobalt Electro to urządzenie, które wykorzystuje radiowe przesyłanie sygnału do sterowania oświetleniem w Twoim domu. Urządzenie umożliwia dostosowanie natężenia światła, kolorów i innych funkcji oświetlenia z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie.
Co wyróżnia Cobalt Electro na tle innych rozwiązań na rynku? W przeciwieństwie do innych systemów, nie musisz dokupować dodatkowych urządzeń ani instalować skomplikowanych konfiguracji. Cobalt Electro CS5 to jedno urządzenie, które zapewnia wiele możliwości, abyś mógł cieszyć się pełnym potencjałem inteligentnego oświetlenia w swoim domu. Zastępuje on 5 wcześniejszych modeli i teraz w jednym pudełku możemy mieć sterowanie Mono, RGB, RGBW, RGB+CCT i CCT.
W kolejnych częściach artykułu przyjrzymy się bliżej możliwościom, jakie oferuje Cobalt Electro CS5. Bądź gotowy na rewolucję w swoim inteligentnym domu, gdzie oświetlenie staje się interaktywne, dostosowane do Twoich potrzeb i dostępne do kontrolowania za pomocą jednego, wszechstronnego urządzenia. 


Podstawowe funkcje sterownika CS5.

Podstawowe funkcje Cobalt Electro CS5 otwierają nowe możliwości wyrażania swojego stylu, tworzenia nastroju i dopasowywania oświetlenia do aktualnych warunków panujących w pomieszczeniach. Niezależnie od tego, jaką atmosferę chcesz stworzyć we wnętrzu, sterownik CS5 będzie idealnym rozwiązaniem.

1.    Włączanie i wyłączanie oświetlenia: Podstawowa funkcja, którą oferuje sterownik Cobalt Electro. Możesz zdalnie kontrolować każde kompatybilne źródło światła LED w domu za pomocą aplikacji mobilnej lub dedykowanego pilota. Niezależnie od tego, czy jesteś w innym pomieszczeniu czy poza domem, możesz z łatwością włączać i wyłączać światło w dowolnym momencie z poziomu aplikacji TUYA Smart Life.

2.    Ściemnianie: Kolejna istotna funkcja, która pozwala na dostosowanie natężenia światła do preferencji i potrzeb. Dzięki Cobalt Electro CS5 możesz płynnie regulować jasność oświetlenia, tworząc odpowiednią atmosferę do różnych czynności. Umożliwia stworzenie przytulnej, relaksacyjnej atmosfery dla wieczoru filmowego lub zmniejszenia jasności w sypialni przed snem.

3.    Zmiana koloru: Sterownik Cobalt Electro CS5 daje także swobodę zmiany koloru oświetlenia. Korzystając z aplikacji mobilnej, możesz wybierać spośród palety kolorów RGB, aby dopasować oświetlenie do swojego nastroju, wystroju wnętrza lub specjalnych okazji. 

Funkcja zmiany koloru, kolory RGB, wnętrze restauracji

Funkcje dodatkowe sterownika CS5.


Sterownik LED Cobalt Electro CS5 oferuje również szereg dodatkowych funkcji, które podnoszą poziom wygody i dostosowania oświetlenia do Twoich preferencji. 

1.    Głosowe sterowanie oświetleniem: Cobalt Electro CS5 jest kompatybilny z popularnymi asystentami głosowymi, takimi jak Amazon Alexa i Google Assistant. Dzięki temu możesz wydawać proste polecenia głosowe, aby włączać, wyłączać lub regulować oświetlenie bez konieczności korzystania z aplikacji mobilnej lub panelu sterowania. Wystarczy powiedzieć "OK Google, włącz światło w salonie" i oświetlenie zostanie dostosowane do Twojego polecenia. 

2.    Rytm dnia: Cobalt Electro CS5 posiada funkcję, która umożliwia zaprogramowanie harmonogramu oświetlenia zgodnie z planem Twojego dnia. Możesz ustawić, włączenie lub wyłączenie światła w określonych. Na przykład rano - włączenie delikatnego światła w sypialni i automatyczne wyłączanie światła wieczorem w salonie. 

3.    Podążaj za muzyką: Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki i chcesz stworzyć dynamiczne efekty świetlne, sterownik Cobalt Electro CS5 oferuje funkcję podążania za muzyką. Dzięki temu oświetlenie zmieni kolory i efekty świetlne w rytm ulubionej muzyki. To doskonały sposób na stworzenie efektownej atmosfery na imprezach czy relaksujący nastrój podczas słuchania ulubionych utworów.

4.    Funkcja "do not disturb": Cobalt Electro CS5 został wyposażony w funkcję "do not disturb" (nie przeszkadzać). Dzięki niej, w przypadku chwilowego braku zasilania, urządzenie nie uruchomi się samoczynnie po przywróceniu zasilania. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz uniknąć nagłego włączania się świateł po przerwie w dostawie prądu.

Sterownik LED Cobalt Electro

Specyfikacja urządzenia.


Szczegółowa specyfikacja sterownika LED Cobalt Electro CS5:

•    Napięcie: Sterownik obsługuje napięcie wejściowe w zakresie od 12V do 24V, co czyni go kompatybilnym z różnymi systemami oświetleniowymi.

•    Prąd wyjściowy: Maksymalny prąd wyjściowy wynosi 15A, 6A na kanał.

•    Temperatura pracy: Sterownik może pracować w zakresie temperatur od -20°C do +60°C, co zapewnia stabilną i niezawodną pracę w różnych warunkach środowiskowych.

•    Tryb komunikacji: Cobalt Electro CS5 wykorzystuje bezprzewodową komunikację radiową (RF) do przesyłania sygnałów sterujących, co zapewnia wygodę i elastyczność w instalacji i obsłudze.

•    Zasięg RF: Sterownik ma szeroki zasięg komunikacji radiowej, który wynosi około 30 metrów. Dzięki temu możesz kontrolować oświetlenie z różnych miejsc w domu.

•    PWM (Pulse Width Modulation): Cobalt Electro CS5 obsługuje modulację szerokości impulsów (PWM), co umożliwia precyzyjną regulację natężenia światła i płynne przejścia pomiędzy różnymi poziomami jasności.

•    Typ wyjść: Sterownik jest kompatybilny z różnymi typami taśm LED, w tym taśmami jednokolorowymi, RGB (z możliwością zmiany kolorów) oraz RGBW (z możliwością zmiany kolorów i dodatkowym białym światłem). Umożliwia to dostosowanie oświetlenia do Twoich preferencji i potrzeb.

•    Wbudowana bramka WiFi: Oznacza to, że użytkownicy nie będą musieli dokupywać dodatkowego urządzenia do bezprzewodowego połączenia z siecią. Dzięki tej funkcji sterownik Cobalt Electro CS5 zapewnia wygodę i oszczędność, umożliwiając łatwe i bezproblemowe korzystanie z sieci WiFi bez konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt.

•    Gwarancja 5 lat: Użytkownicy mogą mieć pełne przekonanie, że inwestując w ten produkt, otrzymują solidne, trwałe i niezawodne rozwiązanie. 5-letni okres gwarancyjny stanowi potwierdzenie jakości urządzenia oraz dodatkową gwarancję zadowolenia dla klientów, którzy mogą korzystać z niego przez długi czas z pełnym zaufaniem.

 Sterownik LED Cobalt Electro CS5


Instalacja i proces parowania.

Sterownik z jednej z strony podpinamy do zasilacza, natomiast z drugiej do wybranej przez nas taśmy LED.

Instalacja przewodów jest niezwykle prosta, ponieważ w odróżnieniu od innych urządzeń tego typu, Cobalt Electro CS5 umożliwia montaż przewodów na zaciski. Dzięki temu nie musimy wkręcać przewodów, a to ułatwia instalację oraz zaoszczędza nasz czas. To urządzenie najlepiej współpracuje z zasilaczami Cobalt Electro.

Aby w pełni wykorzystać potencjał Sterownika Cobalt Electro należy sparować go z aplikacją TUYA Smart Life. Po pobraniu aplikacji na naszego smartfona, możemy połączyć sterownik z tą samą siecią WiFi co smartfon i cieszyć się inteligentnym oświetleniem w naszym domu.  
Proces parowania urządzenia z aplikacją TUYA smart został szczegółowo przedstawiony w filmie na kanale YouTube Lumines Lighting:

 

 

Zalety sterowania oświetleniem w domu.


Artykuł przedstawiał zalety nowoczesnego sterowania oświetleniem, koncentrując się na modelu Cobalt Electro CS5. Wprowadzenie wbudowanej bramki WiFi eliminuje konieczność dokupowania dodatkowych urządzeń, umożliwiając użytkownikom łatwe połączenie z siecią. Jednak to nie jedyna korzyść tego sterownika.
Oszczędność energii. Dzięki nowoczesnym technologiom sterownik umożliwia optymalne zarządzanie oświetleniem, zmniejszając zużycie energii i obniżając koszty użytkowania.
Wygoda. Możliwość sterowania oświetleniem za pomocą aplikacji mobilnej lub zdalnego pilota daje użytkownikom pełną kontrolę nad oświetleniem w domu, lub biurze. To pozwala na łatwe dostosowanie oświetlenia do własnych preferencji i tworzenie odpowiednich nastrojów w pomieszczeniach.
Bezpieczeństwo. Sterownik Cobalt Electro CS5 oferuje funkcje takie jak automatyczne wygaszanie oświetlenia w przypadku wykrycia braku ruchu lub programowanie cykli oświetlenia podczas nieobecności, co może odstraszyć potencjalnych intruzów.
Podsumowując, sterownik Cobalt Electro CS5 to nowoczesne rozwiązanie, które łączy oszczędność energii, wygodę i bezpieczeństwo. Dzięki wbudowanej bramce WiFi, długiej gwarancji i inteligentnym funkcjom, ten sterownik stanowi doskonałą opcję dla wszystkich, którzy poszukują zaawansowanego systemu sterowania oświetleniem.

Wyraź swoją kreatywność, eksperymentuj z różnymi scenariuszami świetlnymi i twórz doskonałe warunki, które będą zgodne z Twoim rytmem życia. Sterownik LED Cobalt Electro to niezawodne narzędzie, które otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości dopasowywania oświetlenia do Twoich potrzeb i nastroju.