Oświetlenie LED - LED LABS
2d/67/518e79f83723be42ee11cf078919.jpg

Taśma LED COB Free Cut

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu odpowiedniego nastroju i atmosfery w różnych przestrzeniach. Rozwój technologii LED sprawił, że coraz więcej osób sięga po rozwiązania oświetleniowe, które oferują dodatkowe korzyści, takie jak wydajność, trwałość i oszczędność energii. Jedną z najnowszych technologii LED jest COB (Chip-on-Board), której pojawienie się wyznacza kolejną rewolucję. 


COB to skrót od angielskiego wyrażenia "Chip-on-Board". Ta zaawansowana technologia pozwala na umieszczenie wielu diod LED na jednej płycie, tworząc jednolite źródło światła. Taśma LED COB Free Cut, oparta na tej technologii, wprowadza nowy wymiar elastyczności i swobody w dostosowywaniu wymiarów oświetlenia wprost do naszych potrzeb.


Czym jest technologia COB? 

Przyjrzyjmy się bliżej technologii COB. Tradycyjne taśmy LED składają się z pojedynczych diod LED, rozmieszczonych na niewielkiej przestrzeni. W przypadku COB, wiele diod LED jest zintegrowanych blisko siebie pod wspólną warstwą luminoforu, tworząc jednolite źródło światła bez widocznych pojedynczych punktów świetlnych.
Jedną z głównych zalet technologii COB jest wysoka wydajność świetlna. Dzięki temu, taśmy LED COB są w stanie zapewnić silne i równomierne oświetlenie w porównaniu do tradycyjnych taśm LED. Ponadto, dzięki temu, że diody LED są umieszczone na jednej płycie, eliminowane są problemy z różnicami w kolorze i jasności, które czasami występują w przypadku tradycyjnych taśm LED.

Czym charakteryzuje się taśma LED COB Free Cut? 
Taśma LED COB Free Cut jest innowacyjnym rozwiązaniem, które posiada kilka charakterystycznych cech. Oto kluczowe wyróżniki tej taśmy:
1.    Jednolita linia światła: Taśma LED COB Free Cut wykorzystuje zaawansowaną technologię COB, która pozwala na umieszczenie wielu diod LED na jednej płycie. Dzięki temu tworzy się jednolita linia światła, eliminując tym samym pojedyncze punkty świetlne. To sprawia, że oświetlenie jest równomierne i estetyczne.

 


 
2.    Możliwość przycinania w dowolnym miejscu: Taśma LED COB Free Cut jest łatwa w montażu i dostosowywaniu do różnych wymiarów systemu LED. Można ją przycinać w dowolnym miejscu, na odpowiednią długość, co umożliwia precyzyjne dopasowanie do indywidualnych potrzeb i naszych wymagań. 

 
3.    Możliwość lutowania w dowolnym miejscu: Taśma LED COB Free Cut na całej długości pokryta jest miedzią. Dzięki temu tak samo jak możemy ciąć, tak również możemy łączyć poprzez lutowanie krótszych fragmentów w dowolnym miejscu na taśmie LED. 

 

 

4.    Wysoka jakość kolorów: Taśma LED COB Free Cut jest również znana z wysokiego współczynnika oddawania barw, co jest istotne szczególnie w przypadku oświetlenia wnętrz. Wysoki wskaźnik oddawania barw (Ra90) zapewnia realistyczne odwzorowanie kolorów, co sprzyja stworzeniu przyjemnej atmosfery.


Dane techniczne taśmy LED COB Free Cut pokazują, że taśma ta oferuje imponujące parametry oświetleniowe. Dzięki wysokiemu wskaźnikowi oddawania barw i szerokiemu kątowi świecenia, ta taśma  LED może być skutecznie wykorzystana w różnych projektach oświetleniowych. Możliwość cięcia taśmy w dowolnym miejscu sprawia, że bez problemu dopasujesz ją do dowolnego profilu. Pozwoli to uniknąć nieoświetlonych fragmentów taśmy LED w profilu. 


 

Efektowne oświetlenie z taśmą LED COB Free Cut.


Podsumowując, taśma LED COB Free Cut, oparta na technologii COB, to innowacyjne rozwiązanie oświetleniowe, które łączy w sobie wysoką wydajność i równomierne oświetlenie. Dzięki temu możemy stworzyć piękne i efektowne oświetlenie w różnych przestrzeniach, bez ograniczeń wynikających z tradycyjnych taśm LED.