Oświetlenie LED - LED LABS
Strona: 1 z 11 >

Sterownik LED pozwala na sterowanie gotowym systemem oświetlenia LED. Dzięki sparowaniu odpowiedniego sterownika LED z taśmą LED, zapewnimy sobie możliwość włączania i wyłączania oświetlenia, regulowania jasności oświetlenia LED lub nawet zmiany barwy i koloru światła.  Sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub poprzez smartfon z wykorzystaniem pobranej aplikacji.  Nowoczesne sterowniki LED pozwalają również na parowanie z najczęściej dostępnymi na rynku asystentami głosowymi. Dzięki wielu funkcjom towarzyszącym, sterowniki LED pozwalają na automatyzację procesów i dopasowanie ich do naszej aktywności w ciągu dnia. Oświetlenie LED może dopasowywać się do pory dnia, towarzyszącej nam muzyki lub włączać i wyłączać się w zaplanowanym harmonogramie. 

Sterowniki LED, Ściemniacze, Piloty

  • Rodzaj:Pilot/Panel
  • Grupa:Mi-Light
  • Sterowanie:Mono
Twoja cena:
37,43 zł
brutto
Stan magazynowy: brak
  • Rodzaj:Pilot/Panel
  • Grupa:Mi-Light
  • Sterowanie:RGB + CCT
Twoja cena:
85,84 zł
brutto
Stan magazynowy: dużo
  • Rodzaj:Pilot/Panel
  • Grupa:Mi-Light
  • Sterowanie:RGB/RGBW
Twoja cena:
69,74 zł
brutto
Stan magazynowy: dużo
  • Rodzaj:Pilot/Panel
  • Grupa:Mi-Light
  • Sterowanie:RGB/RGBW
Twoja cena:
104,57 zł
brutto
Stan magazynowy: średnio
  • Rodzaj:Pilot/Panel
  • Grupa:Mi-Light
  • Sterowanie:Mono
  • Sterowanie:RGB/RGBW
  • Sterowanie:CCT
Twoja cena:
192,57 zł
brutto
Stan magazynowy: mało
  • Rodzaj:Odbiornik
  • Grupa:Mi Boxer
  • Sterowanie:RGB + CCT
Twoja cena:
59,70 zł
brutto
Stan magazynowy: brak
  • Rodzaj:Odbiornik
  • Grupa:Mi Boxer
  • Sterowanie:Mono
Twoja cena:
49,30 zł
brutto
Stan magazynowy: mało
  • Rodzaj:Odbiornik
  • Grupa:Mi Boxer
  • Sterowanie:CCT
Twoja cena:
50,20 zł
brutto
Stan magazynowy: mało
  • Rodzaj:Odbiornik
  • Grupa:Mi Boxer
  • Sterowanie:RGB/RGBW
Twoja cena:
49,30 zł
brutto
Stan magazynowy: średnio

 

 

W ofercie LED Labs występują ściemniacze manualne oraz ściemniacze sterowane za pomocą pilota. Piloty do sterowników oraz ściemniaczy LED komunikują się z odbiornikami za pomocą dwóch technologii IRDA oraz radiowej. Należy pamiętać przy sterownikach LED i ściemniaczach LED, aby dobrać urządzenie o odpowiedniej mocy proporcjonalnie do poboru mocy taśmy LED.

Piloty radiowe a podczerwień – różnice

Piloty na podczerwień wykorzystują światło podczerwone do wysyłania sygnału. W przeciwieństwie do pilotów radiowych posiadają widoczny emiter podczerwieni. Aby móc sterować urządzeniem, pilot musi być skierowany w jego kierunku. Piloty radiowe komunikują się z urządzeniami za pośrednictwem fal radiowych. Dzięki temu nie jest ważne, czy pilot jest skierowany w stronę urządzenia. Nie ma też znaczenia czy na drodze sterownik-odbiornik występują przeszkody takie jak np. ściana.

Sterowniki do taśm RGB

Źródła światła LED, ze względu na konieczność wyboru odpowiedniej barwy, muszą być używane z odpowiednim sterownikiem. Żarówki LED posiadają już wbudowany odbiornik, natomiast taśmy LED wymagają zastosowania odbiornika (montowanego pomiędzy taśmę a zasilacz). Sterowanie oświetleniem RGB odbywa się przy użyciu odpowiedniego pilota.

Sterowniki i ściemniacze do profili

Jednym z rodzajów sterowników są kontrolery taśm LED do montażu w profilach LED. Dzięki swoim niewielkim wymiarom są umieszczane bezpośrednio w profilu.  Zastosowanie klosza pozwala na estetyczne ukrycie elementu. Dostępne są zasilacze dotykowe i bezdotykowe. Sterowniki i ściemniacze mogą być stosowane z każdym profilem LUMINES dostępnym w ofercie.

Sterowniki MiBOXER (wcześniej Mi-Light) – Odbiorniki, piloty/panele, bramki Wi-Fi

Produkty serii MiBOXER (wcześniej Milight) to elementy, dzięki którym można stworzyć inteligentny system oświetlenia w smart home. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się sterowniki, źródła LED oraz bramki Wi-Fi umożliwiającą sterownie oświetleniem za pomocą urządzeń z system Android i IOS. Sterowniki serii MiBOXER to urządzenie montowane pomiędzy zasilacz a taśmę LED. Sterowanie odbiornikiem możliwe jest przy użyciu pilotów radiowych 2,4GH serii MiBOXER oraz przy użyciu urządzeń z systemem Android lub IOS (przy zastosowaniu mostka Wi-Fi MiBOXER). Odbiorniki, wraz z odpowiednim pilotem, umożliwiają zmianę natężenie światła (dla taśm LED o barwie białej), zmianę koloru na dowolną z palety RGB (dla taśm LED RGB, RGBW), zmianę temperatury barwowej (dla taśm CCT, RGB+CCT).
Piloty MiBOXER (wcześniej MiLight) są kompatybilne ze sterownikami i żarówkami LED MiBOXER. Umożliwiają zdalne sterowanie wieloma scenami świetlnymi. Piloty oparte są na technologii radiowej (2.4G RF). Przeznaczone do starowania oświetleniem RGB, RGB+CCT, RGBW, CCT.
Bramka Wi-Fi umożliwia komunikację sterowników z urządzaniami z systemem Android i IOS. Sterowanie oświetleniem jest możliwe przy użyci smart aplikacji oraz głosowe przez systemy Google Assistant i Amazon Alexa.
Panele do sterowania służą do montażu na ścianie. Dostępne są w wersji bezprzewodowej zasilanej bateriami oraz zasilanej z sieci. Panel umożliwia sterowanie z jednego miejsca wieloma scenami świetlnymi. Dodatkową funkcją niektórych paneli jest opóźnienie wyłączania, w zależności od modelu, o 60 sekund lub 10 minut. Jest to funkcja szczególnie przydatna w sypialni, gdzie opóźnienie wyłączenia oświetlenia pozwoli na bezpieczne dotarcie do łóżka po wyłączeniu oświetlania.

Wzmacniacze sygnału

Wzmacniacze sygnału LED to urządzenia, które pozwala na wzmocnienie parametrów wyjściowych odbiorników. Umożliwia to rozbudowanie instalacji świetlnych o kolejne elementy. Zastosowanie wzmacniacza sygnału pozwala na uniknięcie spadków napięcia na dłuższych odcinkach taśm LED.

Modulacja PWM

Regulacja jasności, czyli ściemniania, w sterownikach odbywa się poprzez modulację PWM. Chociaż mogłoby się wydawać, że stopień jasności świecenia regulowany jest poprzez zmiany napięcia, natężenia czy rezystancji to technologia działania diod LED pozwala na stosowanie innej metody. W uproszczeniu modulacja PWN polega na regulacji sygnału prądowego lub napięciowego, a dokładnie na wypełnieniu impulsu tego sygnału. Dla ciągłego sygnału jasność jest najwyższa, a zmniejszanie ciągłości, czyli czasowy brak zasilania diody, powoduje, że ludzkie oko dostrzega to jako zmniejszenie jasności świecenia. Jest to spowodowany tym, że czas wyłączenia diody jest na tyle krótki, że nie jest dostrzegalny dla człowieka jako brak oświetlenie. Ważnym parametrem jest częstotliwość, im jej wartość jest wyższa, tym bardziej wyrównane jest świecenie, czyli nie występuje zjawisko migotania. Do zalet tej metody zaliczyć można łatwość i dokładność sterowania, przyjazny odbiór dla ludzkiego oka (przy stosowaniu częstotliwości powyżej 100Hz), uniwersalność.

Jak podłączyć sterownik LED RGB

W taśmach wielokolorowych mamy możliwość wyboru dowolnej barwy z palety RGB. Aby było to możliwe, do taśmy musi być zamontowany odpowiedni sterownik a do zestawu dołączony pilot. Ponieważ taśmy LED RGB jak inne taśmy LED do pracy potrzebują prądu stałego (najczęściej o napięciu 12V lub 24V), aby podłączyć taśmę niezbędny jest zasilacz. Zasilacz do taśm LED RGB jest dobierany dokładnie tak, jak zasilacz do taśm jednobarwnych. Ważne jest, aby odbiornik był odpowiednio dobrany pod względem mocy zasilacza. Odbiornik montowany jest pomiędzy zasilaczem a taśmą. Taśma ze sterownikiem może być połączona poprzez lutowanie lub za pomocą specjalnych złączek. Należy jednak pamiętać, że różne rodzaje taśm mają różną ilość przewodów wychodzących – taśmy MONO posiadają dwa przewody, taśmy RGB cztery. Jest to istotne przy wybieraniu odpowiednich złączek do taśm LED.

Jak sparować odbiornik LED z pilotem

Po poprawnym połączeniu taśmy z odbiornikiem należy wyłączyć główne zasilanie odbiornika. Następnie, po ponownym je włączenie, w ciągu 3 pierwszych sekund należy przytrzymać wybrany wcześniej kanał. Jeśli odbiornik został poprawnie sparowany, taśma mrugnie trzy razy.  

Sterownik do taśm MONO

Głównym zadanie sterowników do taśm LED MONO jest umożliwienie rozjaśniania i ściemniania oraz wyłączanie i włączanie przy użyciu pilota. 

Sterownik LED CCT

Taśmy LED CCT to taśmy dwubarwne, które mogą świecić światłem białym ciepłym i białym zimnym. Sterownik do taśm CCT musi zatem umożliwić zmianę barwy światła. Poza tą funkcją, tak jak w przypadku innych sterowników, umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie taśmy.